Читаємо онлайн

Читання - заняття  захоплююче, адже в книгах можна знайти цікаву інформацію. В зв'язку з вимушеними канікулами пропонуємо вам читати  онлайн. 
Відшукати та прочитати необхідну книгу ви зможете  в електронних бібліотеках.

До вашої уваги онлайн-джерела: обирайте книгу до вподоби. 

Бібліотека української літератури "УкрЛіб"

Українська електронна бібліотека "Libruk"
Електронна бібліотека "Українська література"
Українська та зарубіжна література українською мовою "Shift LibraryCMS"
Дитяча публічна онлайн-бібліотека "Читанка"
Художня література українською мовою "E-bookua.org.ua"

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

"Відкрита книга" безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури
"Світ казок" - сайт казок
Дитячі книги з малюнками українською мовою
_______________________________________________________
_______________________________________________
30.06.2020р.
Для маленьких читачів можна обрати для читання книги про пригоди, про дружбу, а також цікаві та повчальні казочки за посиланням:


____________________________________
________________________

9.06.2020р
Книги, що допомагають вчитись
Огляд довідкової літератури

Енциклопедія (від грецького -"навчання по всьому колу знань") - це наукове або
науково-популярне довідкове видання, яке містить  найістотнішу інформацію з усіх або окремих галузей  знань та практичної діяльності. По-іншому це слово перекладали  як "інструмент на всі випадки життя". 
Перша енциклопедія мала назву "Природнича історія", її написав Пліній ще в 1столітті до н.е. в Римі. Вона складалася з 37 томів, вміщувала більше ніж 20 000 тисяч статей.  Потім книги такого характеру з'явились  у Стародавньому Китаї в 12 -10 столітті до н.е.
У 14 столітті центром енциклопедичної літератури став Єгипет. У 18 столітті в Європі з'явилася "Енциклопедія" Дені Дідро. У 1825 році в Росії московський видавець Селіванський видав "Енциклопедію", яка складалася із 45 томів.

Так, як і в довідниках, в енциклопедіях всі слова розташовані в абетковому порядку, тому в ньому легко знайти потрібне слово.
Залежно від змісту енциклопедії поділяються
 на універсальні і галузеві.
                                      
Ті з них,що містять відомості з усіх галузей знань, можуть відповісти на будь-яке питання, називаються універсальними.
Видання містить близько 25 500 статей, 3200 ілюстрацій, фото, карт, схем, таблиць. Найновіші факти, історія і сучасність, наука і техніка, культура і спорт, географія та медицина, Україна і світ та ін.Знати все на світі неможливо, проте поповнювати запас знань ніколи не пізно. Ця книжка для юних читачів містить відомості з основних галузей сучасного знання. 
Читач познайомиться з неймовірними фактами, дізнається про незвичайні властивості звичайних речей, стане свідком захопливих подій і учасником різних пригод. Ці унікальніенциклопедії - невичерпне джерело знань.                                                               
 Галузеві енциклопедії включають в себе факти лише певної галузі науки та висвітлюють одну якусь тему. Всі відомості в енциклопедіях подані коротко, стисло, для першого ознайомлення. В книзі вдало поєднуються наукові статті, малюнки і фотографії, цікаві відомості. У цих книгах немає довгих текстів - лише факти.
Енциклопедія "Україна" містить різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Дванадцять розділів цієї книги цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні. Енциклопедія  стане в нагоді кожному школяреві. 
    Книга розповідає про різнобарвний тваринний світ планети. На сторінках цього гарно ілюстрованого видання дізнаємось про плазунів, ссавців, комах, птахів та мешканців морів і океанів.  Для дітей середнього шкільного віку
Цей путівник розповість про тваринний світ Світового океану. В ній наведена наукова схема класифікації морських тварин за типами, класами і т.п. З іншого боку - більше 40 видів різноманітних мешканців морів та океанів.
Популярна енциклопедія для дітей молодшого шкільного віку. Ця книжка розповість юним читачам про автомобілі: про історію їх створення і перші автомобілі, про сучасні легкові автомобілі, автобуси і вантажівки, про відомі автомобільні бренди.
Ця енциклопедія - справжня знахідка для сучасного хлопця і допоможе стати сильним, сміливим, впевненим у собі, навчить як позбутися недоліків. На сторінках видання багато цікавих фактів, добрих порад і корисних рекомендацій.
Для дівчаток є дуже багато гарних і корисних видань. Ця енциклопедія розкриє секрет як бути дівчаткам красивими, розумними, впевненими в собі. Кожна знайде для себе багато цікавої інформації, отримає слушну пораду чи підказку, що робити в тій чи іншій життєвій ситуації.      Книга призначена дітям середнього шкільного віку.
Отже, енциклопедії дуже корисні та потрібні всім, особливо школярам. Довідкові видання допомагають тим, хто бажає поглибити свої знання, мати уявлення про найважливіші напрямки науки і техніки, допоможуть глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.
Тож поповнюйте свої знання, користуючись енциклопедіями, словниками та довідниками, черпайте нову і цікаву інформацію.
Чекаємо допитливих користувачів в бібліотеці, адже в фонді бібліотеки є різні довідкові видання, тому можна підібрати щось цікаве для того, щоб поповнити свої знання!
______________________________________
_____________________________

12.04.2020р 
Пропонуємо  почитати про космос, космонавтів, космічні польоти та різні космічні чудеса в книгах на космічну  тематику.


Мартін, Р. Космічний світ / Мартін, Рут; пер з англ. Л. Белея. - Київ: #книголав, 2018. - 18 с.: іл.
Увага всім маленьким дослідникам! Вирушаймо в космос, щоб розвідати якнайбільше про Сонячну систему та простори далеко за її межами. Заглядай у віконця - і побачиш, на що схожі планети, як влаштоване Сонце і багато інших космічних чудес. Попереду безліч відкриттів! • Подорожуй Сонячною системою, знайомся з кожною планетою та з'ясовуй, чому Земля така унікальна. • Дізнавайся про зірки, галактики та неймовірний розмір Усесвіту. • Досліджуй величезну жовту зірку та маленький кам'янистий Місяць, завдяки яким Земля придатна для життя. • Довідайся про дивовижні позаземні мандрівки: від польотів на Місяць до стрімкого руху зондів у космічну далечінь.


Моя перша енциклопедія. Загадковий космос / Олена Ольховська. - Київ: «Ранок», «Кенгуру», 2018. -22 с.: іл.
Проста, яскрава і цікава - саме такою має бути перша енциклопедія малюка. Вона заохотить дитину до пізнання навколишнього світу, дасть відповіді на велику кількість запитань і познайомить із цікавими фактами. Приємний додаток - весела гра, в яку можна грати всією родиною. Тож ласкаво просимо до захопливого космічного світу! 55 найцікавіших фактів; 54 відповіді на найпоширеніші запитання малюків; 64 космічні об’єкти. За допомогою цієї книжки дитина зможе познайомитися з надзвичайно захопливим космічним світом, у ній дуже оригінально зібрано і представлено п"ятдесят п"ять найцікавіших фактів, а також п"ятдесят чотири відповіді на найпоширеніші та найрізноманітніші захопливі запитання малюків, дитина зможе познайомитися на сторінках цієї енциклопедії з 64 космічними об’єктами. Також позитивним є те, що книжка містить цікаву та веселу гру, в яку з задоволенням можна пограти вечорами усією родиною. Книжка є цікавою, вона заохочує дитину до пізнання такого неймовірно цікавого навколишнього середовища, стимулюючою до вивчення всього нового, сучасного та передового.


Серія книжок Стівена та Люсі Гокінґів про Джорджа
У «Видавництві Старого Лева» вийшла ціла серія чудових книжок від геніального фізика Стівена Гокінґа та його доньки Люсі: «Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу», «Джордж і Великий Вибух», «Джордж і незламний код», «Джордж і блакитний супутник», «Джордж і корабель часу». Відповіді на всі найцікавіші питання астрофізики діти знайдуть у цих виданнях. Комети, чорні діри, прибульці, мандрівки у часі — і все це не фантастика, а наукові факти, вбудовані у сюжет.


Стовелл, Л. Історія космічних досліджень / Луї Стовелл; пер. з англ. Руслана Фещенко; худож. Пітер Алан. – Київ: Країна Мрій, 2011. - 104с.: іл.
Люди в усі віки захоплено вдивлялись у зоряне небо. Воно вабило їх своєю загадковістю і нескінченністю. Вивчення Всесвіту триває з прадавніх часів, але навіть сьогодні ми знаємо про нього надзвичайно мало. Ця книжка — для тих, хто цікавиться астрономією, у ній ідеться про неймовірні відкриття, містяться відомості про дослідження планет Сонячної системи та їх супутників, комет, астероїдів, зірок, туманностей, безліч інших космічних об’єктів. Для дітей середнього і старшого шкільного віку та їхніх батьків.


8.04.2020р

Інформаційний огляд нової довідкової літератури
Допитливим читачам відділ обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку пропонує знайомство з новою довідковою літературою. Це переважно енциклопедичні видання, які можуть дати відповіді на будь-які запитання.
Переглядайте та запитуйте у бібліотеці книги, які вас зацікавили.

1000 фактів про Україну / В. М. Скляренко. – Х.: ТОВ «Бібколектор», 2013. – 315 с., ілюстр.
Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються у виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам’ятки – Кам’яну Могилу і Херсонес Таврійський; про природні багатства України – мінеральні води та цілющі грязі, про безліч інших цікавих речей і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи. 


    Всесвіт: 50 найвідоміших космічних об’єктів : міні-енциклопедія / пер. з англ. Р. Фещенко. – К.: Країна Мрій, 2014. – 56 с.: ілюстр.

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших космічних об’єктів – небесні тіла, астрономічні явища, космічні апарати. Ви дізнаєтеся, як правильно спостерігати за нічним небом, а також де і коли можна побачити те чи інше космічне тіло.
Святенко Ю. Б. 101 пам’ятка природи /Ю. Б. Святенко. – Х.: Веста, 2-11. – 160 с.: ілюстр. – (Ілюстрована енциклопедія).Ця книга – не фотоальбом, тому тут є і основні відомості про об’єкти, і цікаві факти, і цифри, які, до речі, часом вражають не менше, ніж картинка. «101 пам’ятка природи» замислювалася як невелике енциклопедичне видання з набором статей, у яких було б вміщено загальні відомості про той чи інший природний об’єкт


Грущинська І. В. Гідросфера. Вода і водойми : енциклопедія для дітей / І. В. Грущинська, Н. С. Коваль. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. – 176 с.
У книзі розповідається про дивовижні властивості води та значення водойм для життя нашої планети Земля. Цікаво описано рослинний і тваринний світ, пов’язаний з водою. Енциклопедія містить народні прислів’я, приказки, загадки, прикмети про воду, додатковий матеріал у вигляді географічних карт, ілюстрацій.

Дикі тварини : 50 найвідоміших видів : міні-енциклопедія / пер. з англ. А. Мішти. – К.: Країна Мрій, 2014. – 56 с.: ілюстр.
У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів диких тварини – ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя і особливості будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид. 

Тарнер А. Тварини дольодовикового періоду: велика енциклопедія / А. Тарнер, іл. М. Ентон. – Х.: Ранок, 2013. – 192 с.: ілюстр.
Сьогодні на Землі мешкає близько 5000 ссавців, до яких належить і людина. Їх еволюція, поширення та пристосування до умов життя відбувалися протягом багатьох мільйонів років. Ця книга розповість про те, як «завойовували» ссавці планету, як еволюціонували від дрібних звірків до найкрупніших тварин планети.

Про техніку : ілюстрована енциклопедія для дітей / уклад. Ю. В. Грузін. – Х.: Ранок, 2012. – 128 с.
Енциклопедія розповідає про розвиток технічного генію людства від винаходу колеса до створення найсучасніших засобів зв’язку. Вона може бути в тому числі використана як джерело додаткових відомостей при вивченні шкільних курсів історії та фізики.


   Техніка в деталях : енциклопедія для дітей / пер. з англ. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 160 с.: ілюстр.

Ця книжка – справжня знахідка для юних любителів техніки. У ній йдеться про знамениті військові машини, кораблі, літаки  та космічні апарати. Окремі розділи присвячено рятувальній техніці та машинам-рекордсменам. Завдяки яскравим ілюстраціям можна зазирнути в найпотаємніші закутки машин та ознайомитися з їх деталями.

Шаповалов Д. С. Автомобілі / Д. С. Шаповалов. – Х.: Чайка, 2013. – 96 с.: ілюстр. – (Енциклопедія для допитливих).
На сторінках книги представлені не просто автомобілі – це втілені в металі мрії більшості мешканців планети Земля. Тридцять найкращих машин сучасності змагатимуться за призові місця в серцях читачів. Інформацію викладено простою та зрозумілою мовою, а також доповнено яскравими ілюстраціями

    7.04.2020р
Інформаційний огляд нових видань сучасних українських письменників

Пропонуємо ознайомитись з новими книгами сучасних українських авторів, які отримала наша бібліотека. В інформаційному огляді представлені твори різних жанрів – фантастичні та пригодницькі повісті, роман про ваших однолітків. Читання цих книг, без сумніву, принесе вам багато приємних хвилин.

Воронина Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : пригодницька повість / Л. Воронина; мал. С. Храпова. – Х.: Фоліо, 2011. – 128 с. – (Мій улюблений автор).
Часом обставини змушують навіть дуже несміливих людей сторчголов кидатися назустріч небезпеці. Особливо, коли виявляється, що твоя рідна бабуся вміє переміщуватися у часі, а тато з мамою вже давно досліджують у пустелі єгипетські папіруси. Головне – вміти здолати свій страх, про що і йдеться у книзі.


Есаулов О. Антивірус / О. Есаулов. – Луцьк: ПрАТ Волинська обласна друкарня, 2013. – 208 с.
У цій книжці ви зустрінетеся зі знайомими героями книжки «Вихідний формат» - Великим Процесором, його помічником Чипсетом, а також новими героями: Сергійком, дочкою Великого процесора Інформою та багатьма іншими.

Есаулов О. Канікули для Інформи / О. Есаулов. – Кіровоград: ІМЕКС- ЛТД, 2013. – 236 с.
У принцеси Інформи канікули, і бажає вона їх провести в нашому, фізичному, світі. Випадково про це узнає хакер Костя. Зі своїми дружками він вирішує викрасти принцесу…


Есаулов О. Таємниця Великого Сканера / О. Есаулов. – Луцьк: ПрАТ Волинська обласна друкарня, 2013. – 144 с.
      Великий Процесор отримує сигнал «SOS» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. І Сергійко починає діяти.Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука : повість / Г. Малик. – 2-ге вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2013.- 136 с.–(Сучасна дитяча проза).
Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім "вигадників", зарадити ніхто не може.

Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера: для мол. та серед. шк. віку / О. Радушинська; іл. Р. Скиби. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 82 с.: ілюстр.
Славко Хоробрик — звичайнісінький сучасний хлопчик, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...


Ткачівська М. Обережно, діти! : роман / М. Ткачівська; худож. Т. Копитова. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 240 с.: ілюстр.
Батьки були дуже заклопотані, тому Марка виховував дід Роман. А хлопець і не сумував. То він сховався в школі в тумбочку вчительки, і йому довелося просидіти в ній весь урок, то він з друзями намагався напоїти жаб молоком. Хлопець встиг наробити чимало шкоди, доки познайомився з дідом Орком. І той розповів хлопчикові про десять секретів справжнього чоловіка…

Чумак І. Житейські пригоди та химери-нагоди Степанка та Стасика : повість майже фантастична, але близька до реальності / І. Чумак. – К.: Юніверс, 2013. – 56 с.
Нова повість відомого в Україні поета і прозаїка І. Чумака розповість про дивовижні пригоди сільських підлітків, які стали свідками справжнього дива.2.04.2020р


Інформаційний огляд нових видань для підлітків

Бібліотеки отримали книги, які нещодавно побачили світ в українських видавництвах «Школа», «Академія», «Ранок», «Видавництво Старого Лева». Серед них чимало адресованих підліткам. Українські та зарубіжні письменники піднімають найрізноманітніші теми, здатні задовольнити будь-який смак юного читача.

Вілсон Д. Розмальована мама : повість / Д. Вілсон ; пер. з англ. В. Чернишенка ; іл. Г. Осадко. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2017. – 260 с. – (Good book).
Зірка і Дельфінна – так звуть сестер, які мають на двох купу проблем. Усі вони різні, але одна – спільна. Це Маргарита, їхня дивовижна мама. Непередбачувана і химерна, любляча і недбала, сильна і беззахисна мама. Розмальована мама.

Грьонтведт Н. Е. Суперліто : повість / Н. Е. Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іваничук ; іл. автора. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 344 с. : іл.
Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

 Космовська Б. SAMOTNI.com / Б. Космовська ; пер. з нім. І. Андрущенка. – Х. : ВД «Школа», 2017. – 208 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).
Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак – копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу – хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, — це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю...


 1.04.2020р

   Наші друзі – птахи            

                        

Птахи завжди захоплювали і привертали увагу людей. І справді, без них наше життя було б досить сумним і нецікавим.
На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Усі вони милують наше око своїм забарвленням – часом яскравим, а інколи – скромним, але витончено шляхетним, навесні зачаровують співом.
 Їхня поведінка приваблює і загадує загадки. Як ці створіння знаходять шлях у вирій, а потім безпомилково повертаються додому, в місця, де вони народилися? Як вони визначають час для кочування чи відльоту? Чому одні живуть у густих лісах чи на болотах і не витримують присутності людини, а інші легко пристосовуються до життя поруч із нами? 
 Знайти відповіді на ці та багато інших питань, дізнатися більше про птахів нам допомагають письменники, художники,  орнітологи. Свої спостереження вони викладають у книжках.
​А скільки існує казок, легенд, переказів, віршів, оповідань  де  героями є пташки! І не злічити.

Пропонуємо згадати, а може, і познайомитися з деякими художніми творами, де птахи – одні з героїв дитячих книжок.

«Синій птах».  Моріс Метерлінк
Філософська п’єса-феєрія "Синій птах" написана у формі дитячої казки бельгійського письменника Моріса Метерлінка. Вона  розовідає  про подорож у ві сні дітей бідного   дроворуба Тільтіль та Мітіль в ніч напередодні Різдва. Діти вирушили разом з феєю на пошуки синього птаха – птаха щастя, адже тільки він може допомогти хворій дівчинці одужати…
«Чорна-чорна курка».  Галина Вдовиченко
                                           Одна з найпоширеніших моралей дитячих книжок – вміння залишатися собою попри тиск оточення та віра у власні сили, сильніша будь-якої магії та сили тяжіння. Саме так у випадку з куркою, героїнею книжки Галини Вдовиченко. «Чорна-чорна курка» – це смішна й дотепна книжка про дивакувату пернату героїню, яку ніщо не здатне збити з курсу, бо, насамперед, вона вміє бути собою – особливою і єдиною у своєму роді, як і кожен з нас.

«Данка і Крак».  Ігор Калинець

 «Данка і Крак» — казка про дивовижну дружбу дівчинки і птаха. Одного погожого дня до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає неспроста. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій...

«Біда навчить». Леся Українка

Українська письменниця Леся Українка навчає малят 
як бути розважливими та мудрими. «Мудрим ніхто не вродився, а навчився». Авторка погоджується з цим українським народним прислів'ям  та розповідає про 
те як горобчика «біда навчила»  цим якостям.

  «Гидке каченя». Ганс Крістіан Андерсен 
            "Гидке каченя" - одна з найвідоміших казок видатного данського казкаря Ганса Крістіана   Андерсена. Це зворушлива  історія про поневіряння гидкого каченяти із неймовірним щасливим кінцем.
  https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=256
__________________________________________________________________
____________________________________________

Інформаційний огляд нових видань зарубіжних письменників для дітей середнього шкільного віку

 Гокінг Л. Джордж і космічні скарби : роман / Л. Гокінг, С. Гокінг; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Г. Парсонз. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 312 с.
Чому Земля така особлива, що саме на ній зародилося життя? Чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями? Що цікавого знайшли марсоходи на червоній планеті? Які зоряні системи називають потрійними? Відповіді на ці та багато інших питань шукають невгамовні і допитливі дітлахи, мандруючи космосом за допомогою чудо-комп’ютера.Ририх К. Про Стівена Гокінга, Чорну Діру та Мишей-Під-Підлогою : повість / К. Ририх ; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2016. - 160 с.
Що спільного між знаменитим астрофізиком Стівеном Гокінгом, Мишами-Під-Підлогою, Чорною Дірою і восьмирічним Пйотреком Ястшембським? Що таке Центр управління і хто така Заборонена Тітка? Що страшніше: миші, які оселилися в тебе під підлогою, Чорна Діра, яка розростається під твоїм ліжком, чи другорічник Климур?
Зворушлива й мудра повість про зростання, дружбу, родину, перші несміливі почуття,звичайні й незвичайні проблеми щоденного життя.

Гутовська-Адамчик М. 110 вулиць : роман / М. Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Ярослави Івченко ; худож. Євген Харук. - Львів: Урбіно, 2016. - 280 с.
16-річний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі – зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, що зовсім скоро несподіваний поворот долі подарує йому знайомство з Мартою ― зовсім не такою, як дівчата з його оточення.
Гутовська-Адамчик М. 220 маршрутів : роман / М. Гутовська-Адамчик ; пер. з пол. Ярослави Івченко ; худож. Євген Харук. - Львів: Урбіно, 2016. - 280 с. Якщо героєм «110 вулиць» був старший, Міхал, то цього разу читачів чекає ближче знайомство з молодшим, або Малим. Міколаєві 13 років.
Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що в школі він зовсім не має друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави.
Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців і друзів, причому там, де він найменше цього сподівався…

                                                                                                 
Даррелл Дж. Моя сім’я та інші звірі : повість / пер. з англ. Л. Гончар. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 240с.
«Моя сім'я та інші звірі» - захоплююча автобіографічна повість відомого англійського письменника й біолога Джеральда Даррелла. Написана з характерним авторським гумором, книга розповідає про роки, прожиті Дареллом і його сім'єю на грецькому острові Корфу. Разом зі своїм собакою Джеральд відправлявся в походи по острову, збираючи колекцію різної живності і поступово перетворюючи маленький котедж сім'ї в подобу приватного зоопарку. Про всіх тварин автор пише дотепно і цікаво.

Джонс Д. В. Мандрівний замок Хаула = Howl's Moving Castle / Д. В. Джонс ; з англ. пер. А. Поритко ; обкл. Н. Ваджипової. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2008. - 351 с. - (Дивовижні світи).
Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди...

Несбіт Е. Діти залізниці : роман / Е. Несбіт ; пер. з англ. Олени Ломакіної. - К.: Знання, 2016. - 208 с.
Юні герої роману відомої англійської письменниці Едіт Несбіт навчаються в школі та мріють про пригоди. Загадкові обставини змусили їхню сім’ю переселитися із садиби у передмісті Лондона до сільського будинку поблизу залізниці. Розпочалося нове життя, сповнене несподіваних пригод і таємниць. Кмітливість, винахідливість, налаштованість на добрі справи допомагають дітям запобігти аварії поїзда, погасити пожежу, врятувати пораненого хлопчика, стати надійними помічниками дорослим і знайти серед них багато справжніх друзів.Нестлінгер К. Обзивають мене Мурахоїдом / К. Нестлінгер ; переклад Олександра Мокровольського; мал. Валентини Богданюк. – 3-тє вид. – Вінниця:Теза, 2016– 220 с.
Якщо у дівчинки великий ніс, мишачі очиці і крихітне підборіддя, цього досить, аби постійно чути за спиною глузливе “Мурахоїд!”. Через це Тезі вважає своє життя пропащим.Та попри все, ця історія, в якій є зниклі фото, антислинові щити, сусіда-ненажера, п’ятеро котів, дивна бабуся, чорні ворони, зогнилі помідори і побитий однокласник, – ця історія закінчується просто чудово.Старк У. Диваки і зануди : роман / У. Старк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.
Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…Сульберг А. Хто проти суперкрутих : повість / А. Сульберг ; переклад з норезької Наталі Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.
Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Немає коментарів:

Дописати коментар