середа, 29 квітня 2020 р.

Рафаель Сабатіні

29 квітня 145 років від дня народження                          Рафаеля Сабатіні (1875-1950),
   англійського прозаїка, автора історико-пригодницьких книг.
  Рафаель Сабатіні- відомий англійський письменник, який прославився захоплюючими пригодницькими романами і повістями. Особливу популярність у читачів завоювала серія творів про Капітана Блада, прославленого пірата і благородного розбійника. Рафаель народився 29 квітня 1875 року в старовинному італійському містечку Езі. Його мати була англійкою, батько - італійцем, і обидва вони були відомими в той час оперними співаками. Розуміючи, що життя в роз'їздах і гастролях не для дитини, вони відправили сина до батьків матері, в Англію. Саме там відбулося перше знайомство Сабатіні з літературою.
 Незабаром сім'я Сабатіні возз'єднується і проживає в Порту, в якому майбутній письменник отримує початкову освіту. Після школи він відбуває в Ліверпуль і працює перекладачем.
У 1890-х роках Сабатіні пише розповіді для англійських журналів. У 1901 році він отримує контракт на роман і в 1904 році видає свою першу книгу. У 1905 році він поєднується шлюбом з дочкою ліверпульського комерсанта, і молода сім'я переїжджає в Лондон. Під час Першої світової війни письменник працює на англійську розвідку, виступаючи в ролі перекладача. У 1921 році автор видає свій перший бестселер — роман "Скарамуш", який ілюструє часи французької революції.
Величезний успіх письменникові приносить роман "Одіссея капітана Блада".
У цьому романі образ головного героя заснований на біографії знаменитого пірата Генрі Моргана, прикрашеного такими рисами як доброта, безкорисливість і справедливість. На творчість Рафаеля сильно вплинули роботи і біографія Даніеля Дефо. Письменник плідно працював, він публікував романи практично щороку.
У 1927 році в родині Сабатіні відбувається трагедія — його єдиний син гине в результаті автокатастрофи, автор впадає в депресію і незабаром розлучається з дружиною. У період Другої світової війни у ​​автора починаються проблеми зі здоров'ям.
Рафаель Сабатіні помер 13 лютого 1950 року в Швейцарії.

Немає коментарів:

Дописати коментар